Profesjonalny trener ochrony środowiska (BDO) i BHP

Dziękuję wszystkim za głosy – podsumowanie

Bardzo dziękuję wszystkim, którzy oddali głos na mnie lub na KWW My.Poznaniacy.

Zdobyłem 97 głosów, liczyłem na 3 głosy więcej, ale wiem, że nasz urząd nie dopuścił kilku osób do głosowania, mimo ewidentnego związku z Poznaniem 🙁 Więc i tak jest to dobry wynik. W przyszłych wyborach przemnożymy go co najmniej przez 10 🙂

Swoje głosy oraz innych w poszczególnych komisjach możecie sprawdzić na stronie PKW.

Niestety cały nasz komitet mimo uzyskania prawie 10% głosów nie będzie miał żadnego przedstawiciela w Radzie Miasta.  Aktualny system ordynacji wyborczej promuję duże partie polityczne. Podstawowe pytanie brzmi po co partie w wyborach samorządowych? Teraz dochodzi do takich sytuacji, że niektórzy nasi kandydaci dostali po 1500 głosów w swoich okręgach, zamiast nich do rady wejdą np. osoby z PO, które dostały 200 głosów.

Wydaję się, że lepszym rozwiązaniem byłyby jednomandatowe okręgi wyborcze. Niestety PO mimo słynnej akcji 4xTAK, nie podjęła żadnej inicjatywy w tym zakresie, a najprawdopodobniej zniszczyła te kilkaset tysięcy zebranych głosów. Polecam wszystkim film Sekielskiego „Władcy marionetek” (część 1 niestety drugiej nigdzie nie widzę ale jak się do mnie zgłosicie to coś na to poradzę), traktuje on o polityce i m.in. o tej akcji 4xTAK.

Jeżeli, ktoś chce zagłosować na Ryszarda G. w najbliższej turze, naszego rekordzistę w ilości wydanych na niego wyroków sądu (wśród prezydentów miast w Polsce), to polecam film Grobelny Tajny Raport (cz I i II).

A na koniec jeszcze dwa linki:

Wpis z podziękowaniami na ww.poznaniacy.org

Ciekawa opinia rozbratu o wyborach (kopia google bo strona chwilowo nie działa)