Close

O trenerze

Trener prowadzący

dr Jacek Zatoński

Trener i konsultant z zakresu ochrony środowiska, śladu węglowego i BHP

Trener i konsultant ochrony środowiska z ponad 10-cio letnim stażem. Absolwent Kształtowania i Ochrony Środowiska na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza, na którym uzyskał również tytuł doktora nauk o Ziemi. Wykładowca m. in. na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Uniwersytet WSB Merito w Poznaniu. Absolwent rocznej szkoły trenerów Stowarzyszenia Trenerów Organizacji Pozarządowych.

Więcej o trenerze

Ekspert: obliczanie śladu węglowego, zmiany klimatu, gospodarka odpadami, ekoinnowacje, geograficzne systemy informacyjne (mapy, analizy przestrzenne), systemy zarządzania środowiskowego, ekologiczna społeczna odpowiedzialność biznesu, BHP

Telefon: 501 481 401
Email:
Strona: www.zatonski.eu
Linkedin: pl.linkedin.com/in/jzatonski/

Kariera i rozwój:

Absolwent Kształtowania Środowiska Przyrodniczego na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Na tym samym wydziale uzyskał również tytuł doktora nauk o ziemi w zakresie geografii.

Od 2006 roku aktywny zawodowo w branży ochrony środowiska. Obejmował stanowiska związane z pracami laboratoryjnymi, geologicznymi, opracowaniami dokumentacji przyrodniczej i dokumentów strategicznych dla gmin, analizami GIS, obsługą firm, wolontariatem pracowniczym itp. Dzięki pracy na różnych stanowiskach oraz współpracy zarówno z biznesem, administracją jak i organizacjami pozarządowymi posiada szeroką wiedzę z zakresu zrównoważonego rozwoju.

Od 2008 roku zajmuje się profesjonalnie prowadzeniem szkoleń z zakresu ochrony środowiska, przeprowadził ich już ponad 4000 godzin Przeszedł roczne szkolenie trenerskie. Stowarzyszenia Trenerów Organizacji Pozarządowych (160 h). W pracy szkoleniowej wykorzystuje metody szkoleniowe nastawione na interakcje uczestników, specjalizuje się w grach symulacyjnych, które sam tworzy.

W karierze zawodowej odpowiadał za sprawy związane z ochroną środowiska, BHP i CSR  w m.in. w firmach Eurocash S.A., grupa kapitałowa VOX, O-I Produkcja Polska S.A.(Huta Szkła Antoninek), CCL Label sp. z o.o. czy Netguru S.A. Obecnie pracuje na stanowisku eksperta ds. dekarbonizacji w Żabka Polska Sp. z o. o.

Pracował jako trener m.in. dla:  SEKA, Krajowej Izby Podatkowej, ABRYS Sp. z o. o., Izby Rzemieślniczej MŚP w Katowicach, Wielkopolskej Izby Przemysłowo-Handlowej, Terra Projekt, Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, Fundacji Sendzimira, Aeris Futuro, Instytutu na rzecz Ekorozwoju,  Fundacji „Pro terra”, Kancelaria Ochrony Wiedzy i Wizerunku

Szkolił i doradzał m.in. w firmach: PGNiG, MAN Accounting Center, Wrigley, Imperial Tobacco, GlaxoSmithKline, McKinsey & Company, CCL Label, Hochland, Franklin Templeton Investments Poland

Szkolenia przeprowadzone w ostatnim czasie: